2025. június 30., hétfő

A kéziratok útja

 A kéziratok útja

 

Kedves Olvasó!

  

Eléggé valószínű, hogy már hallottad valaha a számból ezt a mondatot: meg kell írnom a kéziratot J

(Rendben, nem biztos, hogy ily békés-bájos hangvételben…)

Egy kis emlékeztető: 2025 január 15, öröm és boldogság, fel van töltve (végre-végre-végre) a kézirat. Az ahhoz kapcsolódó blog bejegyezés rövid összefoglalója:


Részletesebben élménybeszámoló pedig itt található:

 https://nanoblog-ti.blogspot.com/2025/01/submission.html

  

Na de mi történik azután, hogy a kéziratot feltöltöttük?

* Kapunk egy e-mailt, hogy sikeresen feltöltve.

Ez az egyik pont, amikor azt érezhetjük, hogy a befektetett munka, idő, energia, szellemi alkotó erő, feláldozott idegsejt és társai mind megérte. Ülsz a gép előtt, sajog mindened, mert bár tudod, hogy hogyan kell gerinckímélően ülni a számítógépnél, amikor flow-ba kerülsz, már rég nem te döntesz a pozícióról, a szemed félig kifolyt, a net anyukája csuklik, a bölcsiből elkéstél vagy már mindenki réges rég alszik, és amit látsz, az egy darab e-mail. Én ekkor inkább csak egy pillanatnyi megkönnyebbülést érzek, de a látóhatáron ott tolong a lista, ami soha el nem fogy, és a bizonytalanság, hogy mi lesz a kézirattal ezután.

Voltam már párszor nem túl szerencsés…

Az első kézirat, ami az én méréseimből készült, 2008 körül járta meg a „hadak útját”. Az első beküldéskor „magasra céloztak”, és túl specifikusnak, de jónak ítéltetett a kézirat, másodjára „középerős célra” törtek, erre a sárba, a sárga föld alá tiporták a kéziratot, és mivel a professzor túl jónak ítélte a témát ahhoz, hogy egy sima erős újságba beküldje, így a kézirat a mai napig egy német íróasztal fiókjában lapul.

Az első kézirat, amit én írtam vérrel verejtékkel, a beküldéstől körülbelül 1 napra volt, de végül még most is egy japán íróasztal fiókjában csücsül, mondhatnánk, hogy elmosta a 2011-es cunami…

Az első kézirat, amit a nedvesítés-párolgás témakörben írtam, évekig körözött az univerzumban: rendszerint végül a „nem tartozik az újság scope-jába” mondattal pattant vissza. Nem emlékszem már pontosan, de körülbelül ötödik alkalommal már egy tuti helyre küldtük be, ahol több, mint fél évig ültek rajta, majd jött egy levél: nem tartozik az újság scope-jába…. Végül azért csak meg lett a helye, de ehhez már ösvények ismeretétre is szükség volt.

 

Szóval, így merjen az ember lánya nagyon megkönnyebbülni és fellélegezni, amikor beküld egy kéziratot, és nézi a képernyőn a megerősítő e-mailt…. J

Természetesen vannak olyan kéziratok, amik csak úgy suhannak, mert vagy szerencse kíséri röptüket, vagy mert egyszerűen zseniálisan vannak megírva. Tisztába kell lennem vele, sajnos egyik körbe sem tartozom, bár azért diszgráfiás létemre egész elfogadhatóak végül a kéziratok (külön hála Mesónak ;)

  

Szóval, mi is történik a kézirattal beküldés után?

Hááát, ez holnapra marad, mert rohannom kell! Nem, nem a bölcsibe, hanem az oviba, nulladik szülői értekezletre J

 

A kéziratok útja